Przemysłowa waga paletowa
Zapraszamy Państwa do współpracy, oferujemy wysokiej jakości produkty, terminowe dostawy oraz konkurencyjne ceny.
Kontakt z nami: tel.: +48 12 263 73 27, tel.kom. +48 793 930 812, e-mail: biuro@e-promo.com.pl
Aktualnie znajdujesz się tutaj > Strona Główna / Wagi paletowe / Waga paletowa KPZ 1

Elektroniczna waga paletowa - wykonanie ze stali malowanej do zastosowania przemysłowego.

Przemysłowa waga paletowa
typ: KPZ 1

przemysłowa waga paletowa
waga paletowa z legalizacją

Przedstawiony na zdjęciu stojak do miernika wagowego, jest wyposażeniem dodatkowym - jako opcja za dopłatą.

Wagi paletowe KPZ 1 charakteryzują się bardzo trwałą, odporną na intensywne użytkowanie konstrukcją, wykonaną z odpowiedniej grubości profila zamkniętego o wymiarach 120 x 60mm. Całość malowana jest proszkowo na kolor czarny. Waga została wyposażona w cztery wysokiej jakości czajniki tensometryczne oraz miernik z 5 metrowym kablem. Ponieważ waga paletowa ma zastosowanie w wielu miejscach i różnych branżach przemysłowych, konstrukcja została wyposażona w uchwyt oraz rolki, które umożliwiają bezpieczne i szybkie przetransportowanie wagi z miejsca na miejsce. Opcjonalnie do wagi można dokupić akumulator, który w pełni uniezależni wagę od gniazdka sieciowego. Całości dopełnia miernik wagowy z czytelnym wyświetlaczem i dużymi przyciskami obsługi, co jest szczególnie istotne gdzie operator musi obsługiwać wagę w rękawiczkach. W standardzie waga przychodzi do Państwa skalibrowania i gotowa do pracy, a w przypadku wagi legalizowanej odpowiednio opieczętowana i zgodna z prawnymi wymogami. Każda waga posiada deklaracje zgodności CE. Waga paletowa idealnie sprawdza się w każdym magazynie gdzie zachodzi potrzeba ważenia towarów składowanych na paletach. Specjalna konstrukcja w kształcie litery U umożliwia swobodny wjazd wózka z towarem i ustawienie palety na wadze. Idealnie sprawdza się we wszelkich zakładach produkcyjnych, magazynach, zakładach recyklingu tworzyw sztucznych i utylizacji odpadów, przetwarzaniu stali, sprzedaży hurtowej, firm produkujących nawozy sztuczne, firmach wspomagających rolnictwo (produkcja nasion i środków ochrony roślin), jak również drukarń czy też firm zajmujących się produkcją akcydensów. Waga produkowana jest zarówno w wersji technologicznej jak i z legalizacją do użytku w obrocie handlowym. Swoją dobrą opinię wagi paletowe KPZ 1 zawdzięczają odpowiedniej jakości konstrukcji gwarantującej rzetelny pomiar oraz bezawaryjną pracę.

Konstrukcja wagi produkowana jest w Polsce.

Standardowy zakres dostawy:

 • czteroczujnikowa waga paletowa w wersji malowanej proszkowo na kolor czarny z tensometrami IP 68, OIML C3
 • miernik wagowy z zasilaczem i 5 m kablem pomiarowym
 • deklaracja zgodności CE
 • instrukcja w języku polskim

Gwarancja producenta:

24 miesiące

Produkowanie warianty:

WERSJA TECHNOLOGICZNA
waga paletowa dostępna jest do kupienia w wersji technologicznej (bez legalizacji) - do użytku wewnętrznego firmy

WERSJA Z LEGALIZACJĄ
wykupienie opcji legalizacji niezbędne jest w przypadku wykorzystywania wagi: w obrocie handlowym, przy obliczaniu opłat targowych, ceł, podatków, premii, kar, wynagrodzeń, odszkodowań, w praktyce medycznej do ważenia pacjentów, przy sporządzaniu lekarstw na receptę w aptekach oraz w analizach wykonywanych w laboratoriach medycznych i farmaceutycznych, a także przy paczkowaniu towarów.

Orientacyjny termin wysyłki:

ok 5 dni roboczych
w przypadku wersji technologicznej bez legalizacji do 3T

ok 10 dni roboczych
w przypadku wersji z legalizacją do 3T

dla wag o nośności powyżej 3T termin realizacji na zapytanie

Proszę pamiętać że od dnia wysyłki firma kurierska potrzebuje czasu na dostarczenie przesyłki. W większości przypadków paczki są dostarczane na drugi dzień. Termin ten może ulec wydłużeniu o 1 lub 2 dni w okresie wakacyjnym lub przypadku dużego natężenia wysyłanych przesyłek zwłaszcza w okresie świątecznym.

Standardowe wymiary i nośności - elektroniczna waga paletowa - cennik ważny od 27 stycznia 2023r

Ceny promocyjne (warunki płatności - przedpłata 100%, transport na terenie kraju - GRATIS)

Podane ceny są cenami netto do których należy doliczyć 23 % VAT

Wersje z możliwością legalizacji

Wymiar wagi Typ wagi Nośność Działka Do legalizacji Typ miernika Cena netto Promocja netto Zamówienie
840 x 1260 mm
waga paletowa KPZ 1E 300kg 100g tak KPZ 52E-8 3.250 zł 2.860 zł Kupuję
waga paletowa KPZ 1EM 600 / 1.200kg 200 / 500g tak KPZ 52E-8 3.250 zł 2.860 zł Kupuję
waga paletowa KPZ 1E 1.500kg 500g tak KPZ 52E-8 3.250 zł 2.860 zł Kupuję
waga paletowa KPZ 1E 2.000kg 1kg tak KPZ 52E-8 3.250 zł 2.860 zł Kupuję
waga paletowa KPZ 1EM 1.500 / 3.000kg 500g / 1kg tak KPZ 52E-8 3.250 zł 2.860 zł Kupuję
waga paletowa KPZ 1E 3.000kg 1kg tak KPZ 52E-8 3.250 zł 2.860 zł Kupuję
waga paletowa KPZ 1E 6.000kg 2kg tak KPZ 52E-8 7.600 zł 6.680 zł Kupuję

Wersje technologiczne bez legalizacji

Wymiar wagi Typ wagi Nośność Działka Do legalizacji Typ miernika Cena netto Promocja netto Zamówienie
840 x 1260 mm
waga paletowa KPZ 1M 1.000 / 2.000kg 200g / 500g nie KPZ 52-18 3.000 zł 2.640 zł Kupuję
waga paletowa KPZ 1M 1.500 / 3.000kg 500g / 1kg nie KPZ 52-18 3.000 zł 2.640 zł Kupuję
waga paletowa KPZ 1M 3.000 / 6.000kg 1kg / 2kg nie KPZ 52-18 7.150 zł 6.290 zł Kupuję
Opcje i akcesoria dodatkowe
Legalizacja wag jednozakresowych do nośności 3.000kg 200 zł
Legalizacja wag dwuzakresowych do nośności 3.000kg 300 zł
Legalizacja wagi jednozakresowej od nośności 3.050kg do 6.000kg 400 zł
Legalizacja wagi dwuzakresowej od nośności 3.050kg do 6.000kg 600 zł
Port szeregowy RS 232 do miernika KPZ 52E-8, KPZ 52-18 100 zł
Drukarka termiczna na papier z rolki, do wydruku kwitu wagowego: tara, netto, brutto. Port szeregowy RS 232 780 zł
Drukarka termiczna na papier z rolki, do wydruku kwitu wagowego: tara, netto, brutto data i godzina. Port szeregowy RS 232 900 zł
Stojak do miernika wagowego 200 zł
Stojak do miernika wagowego i drukarki 400 zł
Uchwyt ścienny do miernika wagowego 80 zł
Wbudowany akumulator. Do kupienia tylko z nową wagą. 50 zł
Więcej opcji do wag znajdziesz w cenniku szczegółowym

UWAGA - Formularz zamówienia pozwala na zamówienie wagi w wersji standardowej z podstawowymi akcesoriami,
jeżeli potrzebują Państwo bardziej rozbudowaną wersję wagi prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny w celu przygotowania stosownej oferty.

Zdlęcia wykonania wagi paletowej

GALERIA ZDJĘĆ

przemysłowe wagi paletowe do ważenia towarów przewożonych za pomocą ręcznych wózków paletowych.

Wagi paletowe KPZ 1 posiadają specjalnie zaprojektowaną konstrukcję pomostu w kształcie litery U, dzięki której łatwo i wygodnie można zważyć towar na palecie przewożonej ręcznym wózkiem paletowym.
Waga paletowa dzięki niewielkiej masie własnej i rolkom zabudowanym w płozach wagi, jest łatwa w transporcie, nawet przez jedną osobę. Można zatem bez trudu przenieść ją w dowolne miejsce, gdzie jest akurat potrzebna.
By waga długo i co najważniejsze poprawnie ważyła musi posiadać stabilną i sztywną konstrukcję pomostu wagowego. Mając to na względzie nasz pomost został wykonany z solidnego profila zamkniętego zapewniającego odpowiednią sztywność pomostu oraz wytrzymałość na obciążenia.
Rolka ułatwiająca transport wagi paletowej. Dodatkowo wagę można doposażyć w wbudowany akumulator, tym samum uzyskując mobilne urządzenie pomiarowe niezależne gniazda sieciowego.
Wagi paletowe KPZ 1 dostępne są w dwóch wersjach: z legalizacją i w wersji technologicznej. W zależności od zakupionej wersji w komplecie znajduje się odpowiedni miernik wagowy. Należy mieć na uwadze dokonując zakupu wagi paletowej iż w przypadku zakupu wagi w wersji technologicznej czyli do wewnętrznego użytku, nie będzie można w przyszłości dokonać legalizacji wagi.
W standardzie waga paletowa jest wyposażona w miernik na 5 m kablu pomiarowym przystosowany do postawienia na blacie. W opcjach znajda Państwo także uchwyt do montażu miernika na ścianie (widoczny na zdjęciu) lub mobilny stojak do miernika wagowego.
Dobra waga to przede wszystkim, solidna konstrukcja. Wszystkie konstrukcie pomostów wag paletowych i wag platformowych są produkowane w naszej polskiej fabryce. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić Państwu serwis gwarancyjny, pogwarancyjny oraz wszystkie części zapasowe do produkowanych modeli wag.
W standardowym zestawie otrzymują Państwo wagę paletową razem z miernikiem podłączonym do konstrukcji na 5 m kablu pomiarowym. Waga jest skalibrowana i gotowa do użytku. Należy jedynie pamiętać o wypoziomowaniu wagi po ustawieniu jej w miejscu ważenia jak i każdorazowo po zmianie miejsca. Wagę paletową w prosty sposób poziomuje się nóżkami wagi. Dla ułatwienia tej czynności waga została również wyposażona w poziomnicę.
Wagi paletowe produkujemy w standardowych wymiarach 840 x 1260 mm oraz nośnościach od 300kg do 6000kg. Ze względu na krajową produkcję jesteśmy w stanie opcjonalnie zmodyfikować konstrukcję wagi tak by jak najlepiej dostosować ją do Państwa potrzeb, a jednocześnie utrzymać wysoką jakość produktu końcowego.
Wagi paletowe używane w magazynach czy halach logistycznych często wykorzystywane są w różnych miejscach w zależności od aktualnych potrzeb. By maksymalnie ułatwić Państwu korzystanie z wagi paletowej wyposażyliśmy ją w poręczny uchwyt i rolki transportowe, które zapewnią komfort podczas jej przenoszenia.
Wagi paletowe typu KPZ 1 ciszą się od lat Państwa zaufaniem i niesłabnącym zainteresowaniem. Dokładamy wszelkich starań by nasze produkty były dopracowane, solidne, a co najważniejsze sprawdzały się bez postojów i awarii nawet przy bardzo intensywnym ich wykorzystywaniu.
W standardzie wszystkie wagi paletowe wyposażone są w poręczny uchwyt i poziomnicę. Waga posiada także osłonięty kabel pomiarowy w miejscu podłączenia, by zapobiec przypadkowemu uszkodzeniu.
Dane techniczne wagi paletowej

Dane techniczne wagi

Elektroniczna waga paletowa

Waga przeznaczona do intensywnego użytku przemysłowego, w suchych zadaszonych pomieszczeniach. Również jako waga mobilna.

elektroniczna waga paletowa

Konstrukcja pomostu:

» Pomost wagi wykonany ze stalowego profila zamkniętego o wymiarach: 120 x 60 mm w kształcie litery U.

» Przemysłowa konstrukcja malowana proszkowo na kolor czarny.

» Waga paletowa wyposażona jest w uchwyt i rolki do łatwiejszego transportu.

» Osłona przed mechanicznym uszkodzeniem wtyku kabla od strony pomostu wagi.

Elektronika:

» Cztery wysokiej jakości czujniki tensometryczne, o stopniu ochrony IP 67.

» Miernik wagowy w obudowe ABS z 6-cyfrowym wyświetlaczem i dużymi, łatwymi w użyciu klawiszami obsługi.

» Wagi z legalizacją wyposażone są w miernik typ: KPZ 52E-8

» Wagi w wersji technologicznej posiadają miernik typ: KPZ 52-18.

Kabel pomarowy:

» W standardzie 5 m. Opcjonalnie można zamówić wagę z dłuższym kablem.

Zasilanie:

» Zasilanie sieciowe 230 V.

» Opcjonalnie - zasilanie poprzez wewnętrzny akumulator.

Temperatura pracy:

-10oC do +40oC

Względna wilgotność powietrza od 40 do 85%.

Standardowe funkcje miernika:

 • Zerowanie.
 • Ważenie brutto/netto.
 • Tarowanie 100%.
 • Kontrola ciężaru zadanego / kontrola wartości granicznej (HIGH-OK-LOW).
 • Wskazania minusowe.
 • Funkcja testu samoczynnego.
 • Sygnalizacja błędu na wyświetlaczu.

Wskazania na wyświetlaczu:

 • Stabilność pomiaru.
 • Zerowanie.
 • Ciężar netto/brutto.
 • Status akumulatora.
 • Kontrola warości zadanej.
 • Wskazanie masy w kg.

Wymiary wagi:

wysokość od podłoża: 85 mm • szerokość płozy: 120 mm • szerokość wagi: 840 mm • długość wagi: 1.260 mm

Wymiary konstrukcyjne wagi paletowej

Optymalne warunki pracy:

» Podłoże na którym stawiamy wagę powinno być płaskie i poziome.

» Podłoże musi być stabilne nie może być poddane działaniu wibracji.

» Waga nie może być ciągle narażona na bezpośrednie promieniowanie słoneczne.

» Nie należy stosować wagi w obszarach występowania gazów powodujących korozję.

» Powietrze w otoczeniu nie powinno być silnie zapylone.

» Nie używaj wagi w pobliżu grzejników i otworów wylotowych instalacji klimatyzacyjnej, gdyż naraża to wagę na wahania temperatury.

» Nie narażaj wagi na silne uderzenia, przeciążenia, czy zdyt duży nacisk punktowy np. na róg wagi.

» Przed uruchomieniem wagi należy ją wypoziomować. Waga nie może się chwiać czy przechylać.

termin legalizacji wagi

Legalizacja wag nieautomatyczych

Terminy ważne dla użytkownika:

Informujemy iż zgodnie z prawem obowiązek poddawania wagi legalizacji ponownej spoczywa na jej użytkowniku

 • Termin zgłoszenia przyrządu pomiarowego po raz pierwszy do legalizacji ponownej po dokonaniu oceny zgodności: 2 lata
 • Okres ważności legalizacji ponownej: 25 miesięcy

źródło: Rozporządzenie Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 22 marca 2019 r. w sprawie prawnej kontroli przyrządów pomiarowych (Dz.U. 2019 poz. 759).

Więcej informacji znajdą Państwo na stronach Głównego Urzędu Miar - www.gum.gov.pl

Program wagowy — SMART SCALE

Program do obsługi wag magazynowych firmy KPZ.

Profesjonalne oprogramowanie wagowe do obsługi ważeń, rejestracji danych wagowych oraz wydruku kwitu wagowego.
Dostępny w czterech wersjach w zależności od potrzeb:

elektroniczna waga paletowa
program wagowy

Obsługa wagi
Rejestr ważeń
Wydruk kwitu wagowego

program wagowy

Generowanie raportów
Ważenie seryjne
Tworzenie użytkowników
i obsługa uprawień

program wagowy

Praca w sieci
Budowa dowolnej bazy danych

program wagowy

Obsługa kamer
Wykonywanie zdjęć
podczas zapisu ważenia

Systemowe rozwiązania przeciwepidemiczne dla firm

Zapewnij bezpieczeństwo swoim pracownikom i Klientom

Oferujemy szeroką gamę produktów do dezynfekcji i zachowania czystości nawet w najbardziej wymagającym otoczeniu.

Firmy zainteresowane stałymi dostawami środków do dezynfekcji lub większymi ilościami odzieży jednorazowej zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego, celem ustalenia warunków współpracy.

Profesjonalne środki do dezynfekcji

Środki do dezynfekcji małych i dużych powierzchni · Ściereczki antybakteryjne Morana · Dezynfekcja i pielęgnacja rąk

Jednorazowa odzież ochronna

Do zastosowania wszędzie tam gdzie wymagane są wysokie standardy higieniczne.

Fartuchy i komplety ochronne · czepki higieniczne · rękawiczki nitrylowe · maski higieniczne i FFP2

 • strona główna
 • mapa strony
 • wyślij e-mail
Do góry